Vytlac tuto stranku...    Zatvor okno   
 

Pozdrav kamoša Mária zo Sydney (2003)

 
Apropos : Na mieste havárie lietadla sú dvaja policajti a rozmýšľajú, čo napíšu do kolonky „Príčina nehody“. Zrazu sa jeden opýta druhého:
- Počúvaj ma, to bolo prúdové lietadlo, že?
- Jasné, že bolo. Také niečo nepoznáš, alebo čo?
- No dobre, dobre... tak tam napíšeme, že vypli prúd.

[ 12 / 36 ]
 

(e-mail Mária z 13. októbra 2003)

Sevas šéfko!

Díky za mejly. A čo takto napísať niečo ako sa darí a tak. Výčitka od toho pravého.

V Sydney všetko postarom až na to, že tu začali lietať netopiere a zletieva sa nám. Z Nancy sme konečne kúpili manželskú posteľ, (nerob si z toho nejaké závery). Už sme mali po krk poschodovej postele. To vieš, kým sa človek vydriape hore, aj stratí chuť.

Víza mi končia v decembri. Plánoval som ísť na Vianoce domov ale keďže, jaksi, pretože..Comeback sa odkladá na neurčito.(asi jún). Viacero veci sa zmenilo odkedy som Ti písal. Chcel som skočiť na Nancine víza a ako skonči UNI požiadať o PR (pozn.: PR = permanent resident, status austrálskeho občianstva - teda v preklade pracovné možnosti bez študentských obmedzení 20 hodín týždenne a bez povinnosti platiť za školu cca 2000,- každých 6 mesiacov - cieľ de facto každého zahraničného študenta) . V apríli 2004 sa však idú meniť pravidlá a všetko bude pre nás podstatne ťažšie, pokiaľ nie nemožné. Idem si dať preto ohodnotiť moju výšku a požiadať o skilled migrant víza pred aprílom. Mám z toho dosť boľavú hlavu, lebo má to zopár háčikov alebo skôr hákov. Taká experience! Musím napísať 3 career episodes o mojom zamestnaní ako inžinier. Keďže však žiadnu nemám musím si niečo vymyslieť. Pravdepodobne napíšem, ze som robil v Preglejke na údržbe. Bol som tam na mesiac na praxi takže niečo viem. Fabrika je zavretá, takže keď si budú chcieť niečo overiť.. Tento týždeň som mal celý voľno. Voľný čas som strávil v knižnici. Mám už napísané viac menej dve epizódy a hľadám materiál na tretiu. Nie som si však istý, či to bude pre nich stráviteľné. Takže som sa dal na písanie bájok!

Začiatkom decembra idem na IELTS test a hádaj s kým. Áno, priateľ dídžej (pozn. Mr. DJ, alias John D.). Ideme sa povzbudzovať. Boli sme na slovenskej párty v Planet Holywood. Bizardná skúsenosť! Pri vchode nás privítali vyhadzovači v kostýmoch z "Planety opíc", v stene bol zapichnutý ružový kadilak a vedľa na premietacom plátne dávali "Starci na chmeli". Dj som stratil v priebehu 5 min a odvtedy ho nikto nevidel. Neskôr som však videl fotky z akcie a on bol na každej druhej v objatí viacero dievčin.

A teraz k autu. Dostal som pozdrav z Eviromental Protection Authority. Že vraj moje auto nadmerne dymí a ak s tým niečo nespravím, tak mi dajú pokutu. Dobre som sa na tom pobavil a treskol som to do koša. Svine hyperaktívne sa však nevzdávajú. Poslali mi ďalší list s tým, źe ma zoberú na súd a tam to bude stáť $22.000,-. Počujes dobre. Kreténi, toľko iných zdrojov znečistenia naokolo; len sa pozri na autobusy alebo kamióny. Ide ŤA zadusiť. S tým nech niečo spravia, a nie dojebávať overseas students. Musel som to teda zobrať k mechanikovi a ten mi povedal,ze to bude stat cez tisíc dolčov. Radosť až na kosť! POvedal som si, toto je posledná oprava. Nabudúce tú kraksňu zhodím z mosta.

Šetrím peniaze a chcem kúpiť doma byt. Trenčín alebo Trnava. Všetci tvrdia, že ako nás prevalcuje EU, ceny pôjdu podstatne hore. Tu aj tak žiadnu nehnuteľnosť tak ľahko nebudem vlastniť.

Takže zatiaľ

Fero peep z Očovej, bájkar Mário


* uverejnené s Máriovým povolením a nepodstatnou grafickou úpravou.Príbehy z toho istého obdobia...

Fotografie súvisiace s týmto príbehom...

(Žiadne podobné fotografie sa v databáze nenachádzajú..)
Start | Sydney | Cesta okolo Australie | Australia prakticky | Singapúr | Fotogaléria | Linky | Synet.sk
© XLuboš 2003