Vytlac tuto stranku...    Zatvor okno   
 

Mandarin Club : česko - slovenská párty.

 
Apropos : Policajt dostane prvýkrat v živote baterku. Na druhý den príde do roboty a je celý neštastný. Šéf sa ho pýta, že prečo:
"Mám taký problém, keď baterku zapnem, svetlo je tam. Ale keď ju vypnem, kam to svetlo ide? Rozobral som celú baterku a nebolo tam!"
Šéf: "No tak na to sa ja musím pozrieť!"
Na druhý den príde šéf vysmiaty do roboty.
Policajt: "Tak ako šéfe?"
Šéf: "Všetko som zistil a vypátral! Najprv som vyhnal z bytu ženu a deti a potom som pozaťahoval závesy, aby ani kúsok svetla neprenikol dovnútra. Zapol som baterku, svetlo bolo tam! Vypol som ju a začal som svetlo hladať po celom byte. A vieš, kde sa tá sviňa ukryla? V CHLADNIČKE!"

[ 26 / 36 ]
 
Nech si hovorí na Renátu Morganovú kto chce a čo chce, ja jej za jedno dávam veľké plus - ako jediná organizuje v Sydney občasné stretnutia Čechov a Slovákov. Viem, že občas poriada nejaký ten futbalový zápas hlavne pre svojich klientov, občas nejaké to barbecue, čiže opekačku - neviem nič bližšie o ráze týchto akcií, nakoľko jedinú, na ktorej sme sa v januári chceli s Janom zúčastniť, sa nám na Coogie Beach nepodarilo nájsť.

Avšak táto Čecho - Slovenská alebo Slovensko-Česká párty, organizovaná dňa 14.07.02 v Mandarin Club na 396 Pitt Street v centre Sydney sa vcelku vydarila. To je môj názor, ja osobne som sa super zabavil. Možno niekto so mnou nebude súhlasiť, ja som však prišiel omrknúť nejaký ten slovensko-český dorast, zatancovať a proste byť v ten večer eazy-going.

Očakávala sa účasť vraj do 400 ľudí - podľa môjho odhadu sa do polnoci nazbieralo slušných 200-300 ľudí. Vstupné 5,- AUD nepovažujem za niečo prehnané, ceny pitia trochu nadpriemerné, 330 ml pivo Heineken za 5,- AUD.

Hudba - pokiaľ bola aparatúra umiestnená na neodpruženom pódiu, v dôsledku otrasov tých cca 30-40 tancujúcich, nepekne preskakovala. Počas tomboly však aparatúru preložili na pevnú dlažbu vedľa pódia a konečne prestali CD preskakovať zo stopy na vedľajšiu stopu. Tombola - no, niektoré aspekty tomboly mi pripadali trápne - ako ceny sa prezentovali napr. pollitrové minerálky a prvá cena bolo spodné prádlo. Nepochopený pokus Renáty o vtip. Do konca tomboly mi, pravdupovediac, párty pripadala dosť o ničom. Jano DJ, ktorý tam už bol dlhšie, to vzdal a pred tombolou odišiel domov.

Avšak po tombole sa to rozbehlo. Začala hrať hudba - a to bol super výber, všetko slovenské a české hitovky. A to si teda pište, že po 8 mesiacoch v zahraničí Vám slovenská a česká hudba znie predsa len trochu inak, ako vo všednom živote na Slovensku. Aj na ľuďoch bolo vidno, že sa konečne zábava rozbehla - parket bol stále plný. Hralo sa takmer bez prestávky až do tretej hodiny nad ránom a bolo to superb, koniec patril samozrejme veľkému remixu Bonie M.

Takže uvidíme, ako vyjde sľúbený česko slovenský ples, avizovaný Renátou na november t.r. s prvou cenou - farebný televízor. Určite tam pôjdem, ak ešte budem v Sydney, už len kvôli tej hudbe...Bohužiaľ, farebný televízor som nevyhral. Cestovali sme totiž práve v tom čase okolo Austrálie a myslím, že v čase uskutočnenia akcie sme sa nachádzali kdesi medzi Port Augusta a Alice Springs...

Avšak podľa posledných informácií z marca 2003 sa tieto príležítostné párty v Mandarin Clube tešia pomerne slušnému úspechu. Bol som už, bohužiaľ, na Slovensku, keď sa konala zatiaľ posledná párty, ako mi avizovali Markétko, Mário a Mr DJ. A vraj tam bolo celkom fajn. Ak sa náhodou teda nachádzate v Sydney a zatúžite po bližšom kontakte s rodákmi, skúste si pozrieť stránky Renáty Morganovej, kedy sa bude konať najbližšia párty na www.renatamorgan.com.au...


Príbehy z toho istého obdobia...

Fotografie súvisiace s týmto príbehom...

(Žiadne podobné fotografie sa v databáze nenachádzajú..)
Start | Sydney | Cesta okolo Australie | Australia prakticky | Singapúr | Fotogaléria | Linky | Synet.sk
© XLuboš 2003