Vytlac tuto stranku...    Zatvor okno   
 

Kumiko, suchý ľad a fu**ing japonský doktor.

 
Apropos : Preco dlondínka vysadila dvere na kúpelni?
Aby ju nešpehovali cez klúcovú dierku!!!

[ 24 / 36 ]
 
Kumiko ja japonská dievčina, ktorá pred asi štyrmi rokmi znenávidela rodné Japonsko a všetkých jej obyvateľov. Vari ani raz sa nevyjadrila o svojich rodákoch bez toho, aby vynechala najpoužívanejšieslovíčko austrálskej angličtiny - "fucking". V jej prejave bolo cítiť obrovskú antipatiu voči fucking japonským doktorom (posratým japonským doktorom), voči fucking japonskému zdravotníctvu a celému byrokratickému zriadeniu fucking japonskej spoločnosti. Bola originálna a preto zaujímavá, avšak nie vyjadrovaním, ale chápaním svojho patriotizmu. Keď som sa jej spýtal, aký má dojem z našeho nového auta - Lady B, ktorú sme slávnostne v ten deň testovali na výlete do Kráľovského národného parku spolu s Katarínou, Žanetou a druhou Katkou, Kumiko sa zaškerila a hrdo vyhlásila "Made in Japan !". Potom som pochopil jej príbeh i hlbokú jazvu, ktorú kdesi vo svojom vnútri skrývala.

Keď mala Kumiko asi 29 rokov, prežila vážnu dopravnú autonehodu. Jedného rána šla na svojom motocykle do práce rušnými ulicami mesta a na jednej z križovatiek jej vodič z bočnej cesty nedal prednosť. Motocyklom narazila v plnej rýchlosti do auta, vyletela zo sedadla a hlavou narazila na hranu rámu predného skla. Výsledkom bola úplne rozdrvená spodná čeľusť - mnoho mesiacov nosila podporný strojček s drôtmi, pokiaľ rozdrvené svalstvo a lebečné kosti plne zregenerovali. I tak jej zostali následky - dva či tri chýbajúce predné horné zuby a slušný kus ďasna. Doživotné následky.

Pointou príbehu je, že ten bastard, ktorý porušil predpisy, jej odmietol zaplatiť náhradu výdavkov spojených s jej rehabilitáciou. A pointou pointy je, že ten pán nie je obyčajný praktikant, či GP (general practitioner), ale prachatý doktor, paradoxne. Proste jej dofakoval tvár i život a odmietol znášať zodpovednosť za svoj čin. Kumiko sa však nedala. Na vlastné náklady podstúpila dve či tri operácie v Japonsku, aby jej implantovali chýbajúce ďasno a potom i chýbajúce zuby. Neúspešne. Neviem posúdiť, prečo boli tie operácie neúspešné, či je naozaj pravda to, čo uviedla Kumiko, že v Japonsku sú kvalitní doktori len pre vysokú spoločnosť. Faktom je, že Kumiko znenávidela všetkých japonských doktorov a celý japonský zdravotnícky systém. A tak prišla do Austrálie. S nádejou na úspešnú operáciu a s nádejou začať nový život. Mala šťastie - podarilo sa jej získať prácu na japonskom veľvyslanectve a začala sa súdiť s bastardom doktorom.

Zľava: Katka 2,  Žaneta, ja a Kumiko.

Pokiaľ viem, súdny spor vyhrala a s ním pár tisíc dolárov. Z nich v novembri zaplatila operáciu, ktorú podstúpila v Sydney. Či úspešne, to už neviem, avšak verím, že áno. Nebol som už v kontakte ani s Kumiko, ani s Katarínou, ktorá bola jej najbližšou kamarátkou. Veľmi by ma zaujímal koniec tohto príbehu - ak sa ho raz dozviem, určite túto časť doplním.

A ešte jedna vec mi vŕtala po spoznaní Kumiko v hlave: Ako je to s tým suchým ľadom "Made in Japan"? Ide vraj o synteticky vyrábaný ľad, veľmi lacný, vo forme náplaste, s pôsobnosťou 5-6 hodín, pričom po opätovnom zamrazení v chladničke ho možno použiť znovu. Nebola by to výborná pomôcka pre naše NsP? Vraj na Slovensku ani v Čechách nič podobné neexistuje...Príbehy z toho istého obdobia...

    Fotografie súvisiace s týmto príbehom...

    (Žiadne podobné fotografie sa v databáze nenachádzajú..)
    Start | Sydney | Cesta okolo Australie | Australia prakticky | Singapúr | Fotogaléria | Linky | Synet.sk
    © XLuboš 2003